Działają u nas

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „IKS” w Porębie

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „IKS” powstało 15 maja 2018 roku. Przedstawicielem Stowarzyszenia jest Ewelina Janeczek. Liczba członków stowarzyszenia to sześć osób.
Naszym celem jest prowadzenie działalności na rzecz mieszkańców Miasta Poręba!

– Promujemy i popieramy aktywność fizyczną mieszkańców.

– Upowszechniamy kulturę i edukację.

– Udzielamy pomocy w zakresie organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych, w szczególności dla dzieci i młodzieży.

– Pobudzamy świadomość edukacji zdrowotnej społeczeństwa.

– Rozwijamy techniki informatyczne i wykorzystujemy zasoby medialne w pracy z dziećmi.

– Integrujemy środowiska lokalne naszego miasta.

– Prowadzimy działalność charytatywną.

– Organizujemy spotkania, wystawy, koncerty oraz inne imprezy kulturalne.

– Organizujemy warsztaty edukacyjne.

W 2018 roku Stowarzyszenie było partnerem w następujących imprezach i projektach:

– Dożynki Gminno-Parafialne.

– XVI Światowy Festiwal Prażonek.

– Współorganizacja pobytu zespołu Zgarda z partnerskiego miasta Winniki (Ukraina)

– Koncert Świąteczny

– VII Jesienny Koncert w Cieniu Wieży Gichtowej.

– 11 Listopada – uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

1 czerwca 2019 roku zorganizowaliśmy „Powiatowo-Gminne Święto Dziecięcego Uśmiechu”. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z Powiatu Zawierciańskiego.

Stowarzyszenie było partnerem XVII Festiwalu Prażonek.

Obecnie Stowarzyszenie realizuje projekt „Arteterapeutyczne Warsztaty Ceramiczne”. Jest to projekt dofinansowany ze środków programu “Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych w powiatach zawierciańskim i myszkowskim.