Aktualności

Diecezjalno – Powiatowo – Gminne Święto Plonów!

19 sierpnia w Podzamczu (gmina Ogrodzieniec) odbyło się Diecezjalno – Powiatowo – Gminne Święto Plonów w 100 – lecie Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Boskiej Skałkowej w Podzamczu. Po mszy dożynkowy korowód reprezentujący Koła Gospodyń Wiejskich z wszystkich gmin powiatu zawierciańskiego i Diecezji Sosnowieckiej, w tym KGW “Niwczanki” przemaszerował na teren Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu. W dożynkach wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa śląskiego i małopolskiego, posłowie, senatorowie oraz burmistrzowie, wójtowie i samorządowcy powiatu zawierciańskiego.
Starostowie dożynek przekazali tradycyjny bochen chleba z tegorocznych zbiorów na ręce gospodarzy dożynek: Biskupa Diecezji Sosnowieckiej Grzegorza Kaszaka, Starosty zawierciańskiego Krzysztofa Wrony, Andrzeja Adamczyka (Minister Infrastruktury) i Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec Andrzeja Mikulskiego po czym nastąpiło dzielenie chlebem z uczestnikami imprezy dożynkowej. Po ceremonii dożynkowej wręczono zasłużonym rolnikom powiatu odznaki „Zasłużony dla rolnictwa”.
Licznie przybyli widzowie obejrzeli występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Kapeli „Żarnowiacy” i Kapeli Janiczek.

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button
Skip to content