Działają u nas

Zespół wokalny “Retro”

Zespół wokalny Retro działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie powstał w lipcu 2016 roku.
Prowadzony jest przez Halinę Stępień. Obecnie liczy 13 członków (10 kobiet i 3 mężczyzn). Jest to zespół amatorski, wielopokoleniowy – najmłodsza uczestniczka jest nastolatką natomiast najstarsze występujące osoby są w wieku senioralnym. Wszystkich łączy zamiłowanie do śpiewania, pogłębiania swoich umiejętności, rozwijanie się i niesienie radości wszystkim odbiorcom.

Piosenki zespołu utrzymane są w klimacie wspomnieniowym (stad nazwa zespołu). To dawne przeboje, piosenki z “myszką”, wywołujące u odbiorcy „łezkę w oku” bądź rozbawienie. Utwory prezentują szlagiery ale też piękne ballady, utwory kabaretowe czy muzykę taneczną.
Zespół Retro uatrakcyjnia swoimi występami wszystkie lokalne imprezy, na które przygotowuje stosowny repertuar (obchody Świąt Państwowych, Dożynki, Światowy Festiwal Prażonek i wiele innych).
Brał udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Łazach, uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Winnikach (Ukraina), a także brał udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Krakowskiej w Piwnicy pod Baranami w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy osoby uzdolnione wokalnie do przyłączenia się do zespołu wokalnego “RETRO” prowadzonego przez Panią Halinę Stępień.

Próby zespołu w środy i piątki w godzinach 10:00 – 12:00, sala widowiskowa MOK.

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button
Skip to content